Pierwszy stolik z krzesełkami dla dziecka... 0
Pierwszy stolik z krzesełkami dla dziecka...

Stolik i krzesełka dla przedszkolaka...

Dziecko potrzebuje przestrzeni do rozwoju i zabawy. Przedszkolak, także ten najmłodszy, potrzebuje miejsca, w którym będzie mógł spokojnie pracować. Mowa oczywiście o nauce rysowania i malowaniu. Każda twórczość artystyczna wymaga wolnej przestrzeni. Dobrze dopasowane do wzrostu dziecka stolik i krzesełka są wręcz niezbędne.

Kiedy kupić pierwszy stolik?

Tutaj trzeba obserwować potrzeby dziecka. Jeśli zauważamy chęć malowania czy rysowania i dziecko robi to dość często, warto pomyśleć już o stoliku. Takie zapędy twórcze pojawiają się już u dzieci niespełna i dwu letnich. Mogą Państwo też kupić stolik wcześniej – wtedy będzie służyć jako miejsce do spożywania posiłku.

Jak wybrać pierwszy stolik?

Przy wyborze odpowiedniego stolika i krzesełka ważne jest, by wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii.

Są to:

- wysokość stolika,

- wysokość krzesełka,

- wzrost dziecka.

To wszystko jest bardzo istotne. Odpowiednie dopasowanie zestawu pozwala uniknąć wad kręgosłupa. Jak zatem dopasować mebelki?

1. Pierwszą rzeczą jest określenie, czy po posadzeniu dziecka na krzesełku, dziecko będzie dotykało stopami do podłogi. Idealnie będzie gdy kolana będą zgięte pod kątem prostym.

2. Teraz czas na dopasowanie stolika. Odpowiedni będzie taki, przy którym dziecko nie będzie się schylać. Plecy powinny pozostać proste, a łokcie będą opierać się na blacie. Kupowanie mebli bez mierzenia możliwe jest jedynie w sytuacji gdy sprzedawca podaje wszystkie parametry.

stolik + 2 krzesełka DREWEX BLUE

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl